​برش بتن

 

برش بتن عملیاتی است که طی آن بر مبنای نیازهای متنوعی که امروزه وجود دارند تغییری در وضعیت بتن به وجود خواهد آورد.حال با توجه به آنکه نیاز پروژه چیست عملیات برش بتن به روشهای متفاوت انجام خواهد شد.  برش بتن به عنوان یک روش نوین و مناسب برای حذف تمام یا قسمتی از یک سازه بتنی جایگزین روش های سنتی تخریب بتن شده است. در روش های جدید برش بتن بر نکاتی همچون عدم ایجاد آلودگی صوتی، عدم ضربه به فونداسیون، دقت در برش و ... توجه شده است. مزایای زیاد این روش ها سرعت جایگزینی آنها را بالا برده است. امروزه در مواردی که نیاز به حذف قسمتی از یک سازه بتنی است، دیگر از سوی مهندسان ساختمان مجوز تخریب بتن با استفاده از ابزارهای آسیب رسان به سازه بتنی باقیمانده ( همچون پرفراتور و پیکور)  داده نمی شود. در زیر به معرفی روشهای موجود برای برش بر مبنای نوع بتن موجود خواهیم پرداخت.

 

انواع روش های متداول برش بتن (بتون)

  

یکی از جدیدترین روش های برش سنگ و بتن (اسپلیتر)

 

 
 دستگاه تخریب و پیشروی بسیار پر قدرت اسپلیتر نیروی بسیار زیاد معادل 4048 کیلو نیوتن معادل 500 بار از داخل سنگ و بتن وارد می کند و سخت ترین سنگ های موجود در دنیا به توسط این اسپلیتر از هم فرو می پاشد و اساس کار این دستگاه به گونه ای است که ابتدا در دل سنگ یا بتن از طریق پرفراتور یک چال حدود 50 سانتی متر یک سوراخ ایجاد می کنیم و سپس گوه های جک اسپلیتر را داخل سنگ گذاشته و از آن فاصله می گیریم و به مدت چند ثانیه و با نیروی هیدرلیکی پر قدرت که از طریق پاور پک سیال تامین می شود همانند اینکه شما سیب را از گودی بالای سیب به راحتی می توانید به دو نیم تقسیم کنید این دستگاه هم سنگ و بتن را به دو نیمه تبدیل می کند حتی دستگاه با زاویه هم می تواند سنگ ها و بتن  را از هم بپاشد.

همانطور که می دانید برای اینکه سنگی را از بیرون قرار باشد تخریب کنیم باید 10 برابر نیرو بیشتر اعمال کرد تا سنگ از هم فرو بپاشد اما وقتی به داخل سنگ نفوذ می کنید کافیست 10 برابر نیرو کمتر صرف کنید این دستگاه حتی 25 متر زیر عمق آب کار می کند و اساس کار آن بیشتر شبیه پارس و گوه های قدیم است.


استفاده از کاتر (کف بری)

برش بتن - سازه برشبرش بتن - سازه برش


یكي دیگر از روش هاي متداول برش بتن استفاده از دستگاه هاي كف بر يا به اصطلاح همان كاترها (Cutter machines) مي باشد. در اين روش از دستگاه هاي كاتر برقي و ديزلي كه داراي ديسك هاي الماسه در سايز هاي مختلف مي باشد استفاده مي شود و شيار هايي تا عمق 40 سانتيمتر به صورت خطوط كاملا مستقيم در بتن ايجاد مي گردد.موارد عمده استفاده از كاترها جهت برداشت قسمت هاي خراب كف خيابان ها و سالن ها جهت ترميم، ايجاد راهگاه هاي عبور آب و تاسيسات در كف سالن ها، برداشت كامل كف سالن ها يا پل ها، باز كردن حفره هاي عمقي در كف سالن ها و ... مي باشد. مهمترین برتری این روش نسبت به برش سیمی دقت بسیار بالاتر در برش و ایجاد صافی سطح مناسب در دیواره برش خورده می باشد.


 برش با سیم الماسه (برش سیمی) 

برش بتن - سازه برش برش بتن - سازه برش


برش بتن با استفاده از دستگاه سیم برش (Wire Sawing machines) و سیم الماسه مخصوص برش بتن، يكي از جديدترين و پر استفاده ترین روش هاي برش بتن (بتون) مسلح مي باشد. بوسيله اين عمليات (برش سیمی) مي توان اشكال مختلف و با هر ابعادي را در سازه بتن ايجاد نمود. از ويژگي هاي اين روش، توانایی انجام برش در هر نوع سطوح عمودي، افقي و شيبدار و حتي در ارتفاعات بلند مي باشد. اين روش نسبت به ساير روشها مزايايي از قبيل عدم محدوديت ابعاد برش، عدم ايجاد آلودگي صوتي، دقت ابعادي بالا، سرعت برش بالا و پيوستگي برش را دارا مي باشد.  


استفاده از وال ساو (دیواربری)

برش بتن - سازه برش


در اين روش با استفاده از دستگاه هاي عمود بر (Wall Sawing machines) كه بر روي ديوار  و سطوح عمودي نصب مي شود، سطوح برش مي خورد. به دليل اينكه روش برش اين دستگاه به صورت تيغه اي مي باشد از مزيت دقت ابعادي در برش و  صافي سطح بالا در محل برش برخوردار مي باشد. از  اين روش براي  برش سطوحي كه سطح پشتي بتن نيز آزاد مي باشد مي توان استفاده نمود. با استفاده از  تغيير قطر تيغه هاي برش، برش هاي با ابعاد طولي و عرضي نامحدود و تا عمق حدود 1 متر  را مي توان ايجاد نمود.


برش توسط سوراخکاری در بتن (کُرگیری)

کرگیریکرگیری کر گیری


از موارد مهم استفاده از كرگيري سوراخ کاری با دریل مغزه گیر بتن (Core Drilling Machines)، ايجاد سوراخ در بتن در هر قطر و ضخامت براي عبور كابل هاي برق، لوله هاي آب و گاز، تأسيسات ساختماني و... مي باشد. كرگيري جهت ايجاد سوراخ هاي دايره اي در بتن مسلح، پيش ساخته، آسفالت، آجر، بلوك سيماني، مصالح ساختي استفاده مي شود. همچنين مي توان در مناطق و مكان هايي كه قابل دسترسي جهت استفاده از تجهيزات ديگر برش بتن نمي باشد، با استفاده از ايجاد كرهاي پيوسته اشكال مد نظر را ايجاد نمود.اين امكان نیز وجود دارد كه در كف خيابان، پياده رو، ديوار ها، سقف، كف ساختمان ها و حتي بر روي سطوح لغزنده عمليات سوراخ كاري انجام گردد.


برش بتن و سنگ با کتراک Katrock

کتراککتراک

کتراک ماده ایست منبسط شونده که برای ایجاد ترک در سنگ و بتن استفاده میگردد البته این روش برش بتن در مواقعی انجام میگیرد که دیگر روشهای برش بتن امکان پذیر نباشد اما در مورد سنگ بهترین و موثر ترین روش برش میباشد .

اين پودرپس ازمخلوط شدن با آب، به صورت دوغاب در درون چالهاي از پيش حفاري شده ريخته مي شوند و پس ازمدتي در اثر پديده هيدراتيزاسيون وآبگيري، دوغاب حاصله تا چندين برابر خود افزايش حجم مي دهد و در اثر اين افزايش حجم، يک تنش فشاري بالايي به ديواره چالها وارد مي كند و اين تنش در نهايت موجب شكسته شدن ديواره چال، در نقاط ضعف موجود در اطراف ديواره مي گردد. با حفاري وآرايش چالها در جهت هاي خاص مي توان شكسته شدن ديواره چالها را هدايت نمود و در نهايت قطعات سنگ و يا بتن را به طور دلخواه برش داد. 

 

توضیحات بیشتر

 

برش بتن به منظور ایجاد بازشو


این روش مختص سطوح افقی با ضخامت نه چندان زیاد همچون سقفهای بتنی و یا دیوارهای برشی است. روش کار به این صورت است که با استفاده از یک دستگاه کرگیری در اطراف محل مورد نظر برای برش سوراخهایی با قطر مناسب ایجاد میکنیم. در این روش اطراف محل بازشو ایجاد شده به صورت یک نیم دایره است که در صورتیکه نخواهیم بتن به صورت نمایان باشد روش مناسبی است. اما در صورتیکه کارفرما بخواهد این عملیات را برروی یک بتن نمایان انجام دهد از دستگاهی به نام عمود بر بتن که با دقت بسیار خوبی این کار را برای ما انجام میدهد استفاده خواهد کرد. کار این دستگاه ایجاد شیار به خط مستقیم است. همچنین میتوان برای ایجاد حفره در یک سقف و یا کف بتنی از دستگاه کاتر یا تیغه الماس نیز استفاده کرد که البته آن نیز وظیفهاش ایجاد شیارهایی به خط مسقیم است

 

برش سیمی بتن برای بتن هایی با حجم زیاد


ایجاد شرایط مناسب برای برش بتن هایی با حجم زیاد توسط یک سیم انجام میگیرد که از یک طرف به دور بتن و از طرف دیگر به دستگاه برش متصل است . همچنین با توجه به ابعاد بتنی که کار برروی آن انجام میشود طول سیم مناسب را در نظر میگیریم. آنگاه دستگاه برش, سیم را با سرعت و قدرت مناسب برای عملیات برش در یک سیکل بسته و در محل مورد نظر به حرکت در می آورد. سرعت بالای برش, محدود نبودن ابعاد صفحاتی که برش برروی آنها انجام میشود و سرعت بالای برش از مزیتهای این روش نسبت به روشهای دیگر است.

  

برش بتن در مقیاس های کوچک و کم عمق

در این روش از یک تیغهی الماس 4 و یا 5 و یک تیغه الماس متخلخل 4(sintered diamond blade) و یا 5 استفاده میشود. به عنوان مثال, تیغه الماس سگمنتال (segmented diamond blade), تیغه الماس توربو (turbo diamond blade) و یا تیغه الماس توربو موج (turbo wave diamond balde) که بر روی فرز نصب میشوند از جمله تیغه هایی است که مناسب برای انجام این کار میباشند. همچنین باید بگوییم که در روش بتن با استفاده از تیغه الماس سگمنتال , به دلیل لبه های سگمنتال پراشه های بیشتری تولید خواهد شد , بنابراین نسبتا قیمت ارزان تر نسبت به سایر تیغه ها دارند. در میان سه نوع تیغه ی معرفی شده تیغه الماس توربو نسبت به سایر تیغه های الماس متخلخل دارای بالاترین قیمت است. 


حال روش کار به این صورت است که ابتدا در عمق یک چهارم اینچ بتن مورد نظر را برش میزنیم , حال به رفتاری که فرز و تیغه الماس از خود نشان داده اند دقت کنید , آنگاه اگر مشکلی وجود نداشت عمق برش ایجاد شده را افزایش میدهیم, اما توجه داشته باشیم که هر پاس برش نباید عمیق تر از یک دوم اینچ باشد.


همچنین اگر بخواهیم میزان گرد و غبار ایجاد شده طی برش را کاهش دهیم , میتوانیم از شخص دیگری بخواهیم که هنگام عملیات برش برروی محل برش و تیغه الماس با اسپری آب بپاشد, این روش همچنین باعث خنک ماندن تیغه الماس در حین برش و طولانی تر شدن عمر تیغه نیز خواهد شد. اما اگر طی فرآیند برش این احتمال وجود دارد که آب برروی فرز ریخته شود بهتر است که برش به روش خشک بتن انجام شود, در این حالت اجازه میدهیم پس از یک دور برش, تیغه ی الماس به صورت آزدانه چرخشی در هوای سرد داشته باشد.. حال بسته به سختی بتنی که برش برروی آن انجام میشود , دوره میتواند چند دقیقه تا چند ثانیه طول بکشد.


لازم به ذکر است که به هنگام برش حتما از ماسک حرفهای نیز استفاده شود تا دچار عوارض ناشی از گرد و غبار نشوید.همچنین برای انجام برش میتوان از ارهی مدور و یا الماس تیغه 7 نیز استفاده کرد . اره مدور به علت پایهی نگهدارندهای که دارد از ایمنی بیشتری برخوردار است. همچنین برش یکنواخت تر انجام میشود.

 


برش های عمیق و یا مقیاس بزرگ

اگر بخواهیم عمق برش ایجاد شده بیشتر از 4 (100mm)باشد و یا اینکه مقیاس کار بزرگتر باشد ابزار مناسب برای انجام کار یک ارهی بتن مرطوب(wet concrete saw) است. و یا اینکه از تیغه ی اره بتنی الماسه لیزری(laser welded diamond concrete saw blade ) استفاده کنیم. قطر تیغه اره بنتی الماسه لیزری معمولا کوچکتر از 12 (30mm) نیست.حال برای اینکه عملیات برش به خوبی انجام شود و بتوانید بهترین بهرهوری را از ابزار مورد نظر داشته باشیم به موارد زیر توجه کنید

 

1- شخص کردن محل قطع بتن


2- انتخاب تیغه الماس مناسب جهت انجام کار


3- پو
شیدن وسایل حفاظت شخصی


4- ایجاد برشهایی با عمق کم و به صورت مستقیم به عنوان پیش برش

 

بتن مسلح

 

بتن مسلح  یا بتن آرمه به بتن مسلح شده با میلگرد (آرماتور) گفتهود. برای مسلح کردن بتن از میلگردهای تقویتی، شبکه‌های توری تقویتی، صفحات فلزی یا الیاف تقویتی استفاده می‌گر می‌شود.

هدف اصلی استفاده از بتن آرمه، واگذاری نیروهای کششی بوجود آمده در بتن به میلگردهاست(به دلیل مقاومت کششی بالای میلگرد) تا بدین طریق نیروهای کششی به بتن وارد نشده و سبب ترک‌خوردگی و در نهایت پکیدن بتن نشود. مقاومت کششی بتن ۰٫۱ مقاومت فشاری آن است. این نوع از بتن، در سال ۱۸۴۹ توسط باغبانی فرانسوی به نام جوزف مونیر اختراع شده و در سال ۱۸۶۷ به ثبت رسید. واژه فرو بتن نیز (به انگلیسیFerro Concrete) تنها به بتنی اشاره دارد که توسط آهن یا فولاد تقویت شده باشد. از مواد دیگری همچون الیاف آلی و معدنی نیز می‌توان به مانند کامپوزیت‌هایی در اشکال مختلف برای تقویت بتن استفاده کرد.

بتن نیروهای فشاری را به خوبی تحمل می‌کند؛ اما در برابر نیروهای کششی ضعیف است. پس با مسلح کردن بتن، می‌توان مقاومت کششی آن را افزایش داد. گذشته از این، کرنش شکست بتن در کشش، بسیار پایین است که با مسلح نمودن آن می‌توان دو لبه بتن ترک‌خورده را به هم نزدیک کرد. برای داشتن یک ساختمان محکم، انعطاف‌پذیر و بادوام، مواد و مصالح تقویت کننده بتن باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

  • مقاومت بالا
  • کرنش کششی زیاد
  • پیوستگی مناسب با بتن
  • سازگاری با حرارت زیاد
  • ماندگاری بالا در محیط بتن

در بیشتر موارد، برای بالا بردن تاب بتن، از میلگردهای فولادی جهت مسلح کردن بتن استفاده می‌شود.

  

 شرکت سازه برش با در اختیار داشتن مدرن ترین ابزار روز دنیا و نیروی متخصص مجری کلیه پروژه های برش بتن مسلح و غیر مسلح در هر ضخامت و اندازه ، همچنین پروژه های مقاوم سازی سازه های بتنی آماده همکاری می باشد.


انواع سقف های سازه ای رایج در ایران

1-سقف طاق ضربی :

هرچند که این نوع سقف منسوخ شده است و دیگر مورد تایید ضوابط وآیین نامه ها نیست اما به دلیل اینکه هنوز ساختمان های زیادی وجود دارند که سقف های طاق ضربی دارند ، مهندسین و سایر افراد شاغل در صنعت ساختمان می بایست با این نوع سقف آشنایی داشته باشند و نقاط ضعف و قوت آنرا بشناسند. سقف طاق ضربی به راحتی و با هزینه کم ساخته میشود.اما بدلیل وزن بالا و عملکرد بسیار ضعیف درهنگام زلزله ،سقف قابل اعتمادی نیست.

2-سقف تیرچه- بلوک:

این نوع سقف یکی از رایج ترین انواع سقف به حساب می آید. اجزای تشکیل دهنده سقف تیرچه – بلوک شامل تیرچه ، بلوک پرکننده و بتن وآرماتورحرراتی وآرماتور تقویتی برش (اوتکا ) می باشد. در این میان دوجزء اول یعنی تیرچه و بلوک پرکننده اجزای منحصر به فرد این نوع سقف محسوب می شوند.هم تیرچه و هم بلوک پرکننده انواع مختلفی دارند که به معرفی آنها می پردازیم.

انواع تیرچه :

الف ) تیرچه پاشنه بتنی

ب) تیرچه فلزی با جان باز( کرمیت )

ج) تیرچه پیش تنیده ( اشپنیت )

انواع بلوک پرکننده:

الف ) بلوک پلی استایرن

ب) بلوک سفالی

ج) بلوک سیمانی

البته این امکان هم وجود دارد که بلوک پرکننده را حذف کرده و با استفاده از قالب ، شکلی شبیه به بلوک پرکننده ایجاد نمود و پس از گیرش بتن ، قالب را برداشت . درواقع با این روش فضایی را که در حالت عادی توسط بلوک پرکننده اشغال می شود ، بصورت خالی در اختیار خواهید داشت و می توانید برای عبور تاسیسات از آن استفاده کنید.

3-سقف کامپوزیت :

این نوع سقف صرفا در اسکلت فلزی قابل اجرا است. اجزای تشکیل دهنده آن شامل تیرها ی فرعی ( لانه زنبوری-پروفیل ) برشگیر ، بتن و آرماتورحرارتی می باشد. از آنجایی که برای اجرای سقف کامپوزیت به شمع بندی نیازی نیست این امکان وجود دارد که چند سقف به طور همزمان بتن ریزی نمود که تخته ها یا ورق های قالب بندی را نباید به هیچ وجه زودتر از زمان موعد باز کرد.

4-سقف عرشه فولادی :

این نوع سقف در سالهای اخیر رواج زیادی درساختمان سازی پیداکرده است.دلیل اصلی این اقبال خوب سازدگان و پیمانکاران ساختمانی ، سرعت بالای اجرای آن است.اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی شامل تیرهای فرعی ، ورق گالوانیزه ذوزنقه ای ، گل میخ ، بتن و آرماتورحرراتی می باشد. البته برخی از مهندسین طراح یک آرماتورخمشی در پایین مقطع بتنی سقف ( داخل کنگره ی ورق عرشه فولادی ) تعبیه میکنند. در واقع مهندس طراح دراین حالت از نقش ورق عرشه فولادی بعنوان المان کششی مقطع صرف نظر میکند وورق عرشه فولادی راصرفا بعنوان قالب در نظر میگیرد. یکی دیگر از دلایل رواج سقف عرشه فولادی ایمنی قابل قبول آن درحین اجراست.چراکه پس از پخش کردن و اتصال ورق ها به سازه (بوسیله دستگاه میخکوب ) یک عرشه فولادی گسترده ایجاد می شود که یک سطح ایمن را دراختیار اکیپ اجرایی قرار می دهد و آنها میتوانند با اطمینان خاطر و ایمنی بالا به ادامه عملیات اجرایی سقف بپردازند.

5-سقف دال بتنی :

این نوع سقف بدلیل وزن بالای آن و سرعت اجرای پایین و همچنین هزینه ی بیشتری که دارد کمتر مورد استفاده قرارمیگیرد.اما با این وجود برخی از مهندسین طراح اعتقاد بیشتری به سقف دال دارند و درطراحی های خود از این سقف استفاده میکنند. در برخی ساختمانها که از اهمیت بالایی برخوردارند.مثل ساختمانهای واقع در در نیروگاهها یا مراکز صنعتی بزرگ از سیستم سقف دال بتنی استفاده می شود. اجزای تشکیل دهند. این سقف آرماتور وبتن است.آنچه که درمورد سقف دال بتنی لازم به ذکر است اینست که دال اصولا به دودسته ی دال یک طرفه ودو طرفه تقسیم میشود و تفاوت این دونوع دال درمقدار وجهت قرارگیری آرماتورهای آنهاست. عاملی که باعث تمایز دال یک طرفه از دال دوطرفه می شود نسبت اندازه طول به عرض آن است. بدین ترتیب که هرگاه نسبت طول به عرض دال از عدد 2 کمتر باشد این دال یک طرفه و درغیر این صورت دوطرفه درنظر گرفته شده وبرهمین اساس طراحی میشوند. دال یک طرفه فقط درجهت طولی و دال دو طرفه درهر دو جهت نیاز به آرماتور خمشی دارد.دالها در اسکلت بتنی بصورت درجا اجرا می شوند بدین ترتیب که با قالب بندی کل سطح سقف یک عرشه موقت ایجاد میکنند و سپس آرماتوربندی کرده و بتن ریزی میکنند و قالبهامی بایست تا گیرش حداقل بتن در جای خود باقی بمانند و به هیچ وجه نباید زودتر از موعد باز می شوند. در اسکلتهای فلزی نیز دال ها بصورت پیش ساخته استفاده می شوند. بدین ترتیب که با اندازه گیری دقیق تیرریزی موجود ، دال های نواری را طبق همین اندازه ها در کارخانه ساخته و سپس به محل پروژه حمل و در تراز مورد نظر نصب میکنند. این دال های پیش ساخته یا به صورت پیش تنیده و یا بصورت عادی ساخته میشوند.

6-سقف تیر- دال :

این سقف شبیه به سقف کامپوزیت است با این تفاوت که تیرهای فرعی آن بتنی هستند. سقف تیر ودال در اسکلت بتنی بصورت درجا و در اسکلت فلزی بصورت پیش ساخته اجرا می شود.به سقف تیرودال پیش ساخته در اصطلاح " دبل تی " گفته می شود چون مقطع آن شبیه به دو حرف انگلیسی T در کنار هم است.

7-سقف کوبیاکس :

این نوع سقف که به تازگی درصنعت ساختمان ایران وارد شده است از لحاظ سازه ای شبیه به دال دو طرفه است که البته تفاوت هایی با آن دارد. بدین ترتیب که درضخامت دال گوی های توخالی سبکی رابصورت منظم قرارمیدهند تا درواقع از معرف بتن برای پرکردن آن قسمت جلوگیری کنند. کاری که این گوی های تو خالی سبک انجام میدهند شبیه به کاری است که بلوک های پرکننده ( فوم ) در سقف تیرچه  بلوک انجام می دهند. یعنی از پرشدن بتن در فضایی که بتن نیازی نیست جلوگیری میکنند. شکل ظاهری این گوی ها شبیه به یک توپ فوتبال کم باد است که با دست از بالا و پایین آنرا فشارداده باشید . این گوی ها در فضای بین شبکه آرماتور بالا و پایین قرارمیگیرند. برای اینکه گوی ها با یک نظم و ترتیب مشخص و به صورت ردیفی در کناریکدیگر قرارمیگیرند آنها رادر یک قفس فلزی که بصورت خرپایی ساخته میشود.قرارداد. و سپس بین شبکه آرماتور بالا و پایین جای میدهند. جنس این گوی ها پلی اتلین بازیافتی یا پلی پروتیین می باشد. سقف کوبیاکس به دلیل هزینه بالا و وقت گیر بودن تاکنون نتوانسته جایگاه مناسبی دربین سقف های سازه ای در صنعت ساختمان ایران پیدا کند.

8-سقف روفیکس :

این سقف درواقع همان سقف کامپوزیت است که بجای تخته یا ورق ( که بعنوان قالب استفاده می شوند) از یک صفحه فلزی مشبک با نام روفیکس بعنوان قالب ماندگار استفاده میشود. جنس روفیکس  ورق گالوانیزه به ضخامت 7/. تا 0.8 میلیمتر است . همین مشبک بودن روفیکس موجب می شود بتن تازه به خوبی با آن درگیر شود و بدلیل ترکیب بتن و فلز مقاومت بدست آمده برای تحمل بارهای وارده به سقف قابل توجه خواهد بود. فاصله تیرهای فرعی تا حداکثر 80 سانتی مترمیتواند باشد چراکه بیشتراز آن باعث شکم دادن روفیکس درهنگام بتن ریزی خواهد شد.دونکته بسیار مهم باید در مورد بتن ریزی سقف روفیکس مدنظر قرارداد اینست که اولا نسبت آب به سیمان بتن به هیچ وجه نباید بالا باشد یا به عبارت دیگر بتن نباید شل باشد ، ثانیا از تجمع بتن دریک نقطه جدا خودراری نمودچون ممکن است در اثر بار زیاد ، روفیکس شکم داده و یا پاره شود.اجزای تشکیل دهنده این نوع سقف شامل روفیکس ، ارماتورو بتن می باشد.ساده بودن روش اجراو سرعت بالای کار از مزایای این سقف می باشد اما از انجا که روفیکس یک قالب ماندگار است جزء مصالح مصرفی سقف به حساب امده و در نتیجه هزینه آن را کمی بالا می برد.

9-سقف پیش تنیده :

این نوع سقف جدیترین سقفی است که وارد صنعت ساختمان ایران شده است. درسقف پیش تنیده با استفاده از کابل و چگونگی قرارگیری آن در دال بتنی سقف ، یک نیروی فشاری اولیه قبل از بهره برداری از سازه در ناحیه کششی دال بتنی ایجاد میکنند تا پس از بهره برداری از سازه این ناحیه کششی دچار ترک خوردگی نشود ودر نتیجه از حداکثر ظرفیت باربری بتن استفاده شودو به تبع آن ابعاد و دو اندازه ها کاهش یابد.( مثلا آویز تیرها حذف شود) از این توضیحات می توان فهمید که روش پیش تنیدگی مورد استفاده برای این سقف روش پس کشیدگی است. یکی از مزایای اصلی استفاده از سقف پیش تنیده اینست که این امکان را فراهم می اورده تا سازه با تعداد ستون کمتری نسبت به سایر سقفها اجراشود این موضوع در بحث معماری ساختمان و همچنین تامین پارکینگ بسیار تاثیرگذار است همین مزیت باعث می شود تا برخی از سازندگان ساختمان با وجود هزینه ی بالای اجرای سقف پیش تنیده بازهم از این سیستم سقف استفاده کنند. اجزای این سقف منوط به داشتن ابزار وادوات و دانش فنی لازم است به سادگی امکان پذیر نیست


 

 


 

شرکت سازه برش با سابقه ای درخشان ، مدرن ترین ابزار روز و مهندسین مجرب آماده مشاوره ، طراحی و نظارت و اجرای کلیه پروژه های برش ، مقاوم سازی و خدمات سازه های بتنی می باشد

 

 برچسب : برش بتن ، برش بتون ، برش بتن مسلح ، برش سنگ ، دستگاه برش بتن ، خدمات برش بتن ، برش ، بتن ، مقاوم سازی ، کرگیری ، نیلینگ ، سازه,سازه برش,فیبر,کربن,والسا,وایر,سیم برشF.R.P,اف آر پی, کاشت میلگرد, خدمات,هیلتی, کرگیری, انکر, بولت ,کاتر ,کتراک,شیمیایی, مکانیکی , ریشه انتظار,کربن, بلت, ضخامت,عمق,پیکور,میلگرد,راد,شات,نیلینگ، افزودنی بتن,ژل فیلر,سیلیکافیوم,مکمل,بتن,میکروسیلیس,روان کننده,فوق,پلی کربوکسیلاتی,آنتی سولفات,اسلامپ,آب بند,هواساز,گروت,اپوکسی,رزین,چسب بتن,محافظ بتن,کیورینگ,روغن قالب,چسب کاشی,ترمیم کننده,ماستیک,کتراک,برش بتن,اسپیسر,بند کشی,عایق,آب بند،کاشت میلگرد،کاشت ریشه،برش بتن،تخریب سنگ،تخریب بتن،بتون،سیم برش،اسپیلیتر سنگ