انواع افزودنی بتن و مواد شیمیایی تخریب سنگ و بتن

 

انواع مواد افزودنی بتن

بتن از سیمان پرتلند، سنگدانه و آب، که به صورت پودر یا مایع می باشند تشکیل شده است، مواد افزودنی برای اصلاح خواص بتن، کمی قبل از مخلوط یا درزمان مخلوط به آن افزوده می شود.

 

روانسازهای بتن را می توان بسته به توانائی در میزان کاهش آب مصرفی به روان کننده یا فوق روان کننده های نسل دوم ، سوم و چهارمتقسیم نمود ، روان کننده ها پر مصرف ترین انواع افزودنی های بتن هستند که با اهدافی چون رشد مقاومت ، دوام دراز مدت ، افزایش کارپذیریو کاهش زمان و انرژی در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند

ژلهای میکروسیلیس مخلوطی از مواد معدنی با خاصیت پوزولائی ، روان کننده ها و مواد آب بند و در برخی از کلاسهای آن الیاف pp می باشدژلهای میکروسیلیس به عنوان عامل موثر در افزایش مقاومت فشاری پوزولانی ، کششی ، خمشی ، افزایش کارائی و دوام بتن و کاهش ترک هایموئی بتن همچنین ساخت بتن های آب بند و نفوذ ناپذیر در سازه های ضد انفجار، کفسازی و سقف های عرشه فولادی و ... استفاده می شود .

آب بند های بتن نوعی ماده آب بند کننده هستند که بتن را به جسمی آبگریز تبدیل می نماید و در دو نوع پودری و مایع قابل عرضه می باشد .

ضد یخ های بتن گونه ای از انواع زودگیر کننده های بتن می باشند که جهت تسریع پیشرفت واکنش هیدراتاسیون و حرارت زایی برای بتن ریزیدر فصل سرما و یخبندان استفاده می شود علیرغم کمک این افزودنی به بتن ریزی در فصل سرما و مناطق سردسیر، رعایت الزامات بتن ریزیدر هوای سرد و رعایت شرایط آیین نامه ای الزامی می باشد توجه داشته باشیم مصرف ضد یخ فقط یک اقدام تکمیلی است و نباید تمهیدات بتنریزی مانند کیورینگ و دیگر عوامل فراموش شود.

هواساز عاملی موثر در کاهش نفوذ پذیری و تضمین دوام بلند مدت بتن هایی است که در معرض سیکل یخ زدگی و ذوب متوالی قرار می گیرند .


1
ژل فیلر   15  روان ساز آنتی سولفات
2
 ژل سیلیکافیوم  16  فوق روان ساز (پلی کربوکسیلاتی)
3
 مکمل بتن (ژل)  17  پلی کربوکسیلاتی ویژه
4
 ژل میکروسیلیس الیاف دار  18  پلی کربوکسیلاتی کاهنده آب
5
 ژل میکروسیلیس  19  روان ساز
6
 پودر میکروسیلیس  20  با حفظ اسلامپ بالا
7
 فوق روان کننده نوترال  21  دیرگیر پودری
8
 فوق روان کننده دیرگیر  22  زودگیر مایع
9
 فوق روان کننده زودگیر  23  زودگیر پودری
10
 روان کننده دیر گیر  24  ضد یخ
11
 روان کننده زود گیر  25  ضد یخ ویژه
12
 فوق روان ساز دیرگیر (پلی کربوکسیلاتی)
 26  آب بند بتن (مایع)
13
 سوپر روان ساز  27  آب بند بتن پودری ویژه
14
 فوق روان ساز زودگیر (پلی کربوکسیلاتی)  28  هواساز

 

 ثابت سازی

1
گروت های سیمانی
2
گروت اپوکسی
3
چسب اپوکسی

 

گروتهای پایه سیمانی نوعی ملات آماده با مقاومت تا 8 مگا پاسگال بدون انقباض و با انبساط کنترل شده جهت پر کردن زیربیس پلیتها، اجرای فونداسیون های ماشین آلات سنگین و ثابت سازی ستون های پیش ساخته بدون ترک خوردگی پس ازسخت شدن می باشند

گروتهای اپوکسی محصول با مقاومت مکانیکی )فشاری - کششی ( بسیار بالا جهت استفاده در فونداسیون توربین های بادیو ماشین آلات مناسب جهت بارهای دینامیکی و جایگزاری انکربولت Sleeves و ریل جرثقیل می باشد .

 

نگهداری بتن

نگهداری صحیح از بتن و قالب بتن قبل و بعد از اتمام عملیات بتن ریزییکی از عوامل مهم در افزایش کیفیت نهایی بتن می باشد.

1
محافظ بتن (کیورینگ)
2
روغن قالب
3
روغن فقالب حلال در آب

 

روغن قالب با ایجاد فیلم بسیار نازک روی سطوح قالب ها باعث سهولت جداسازی قالب از بتن می شود.

کیورینگ عامل نگهداری صحیح از بتن پس از اتمام عملیات بتن ریزی می باشد که باعث افزایش کیفیت نهائی بتن می شودماده کیورینگ با ایجاد فیلم نازک غیر چرب روی سطح بتن علاوه بر جلوگیری از بالا رفتن دمای سطح از تبخیر سریع آب بتن نیز جلوگیری می نماید

 

چسبهای بتن وکاشی

1
چسب بتن
2
چسب بتن آب بند
3
چسب کاشی خمیری
4
چسب کاشی پودری 
 5 چسب کاشی پودری ویژه 
6
چسب کاشی پودری سوپر ویژه 

 

چسب های کاشی در دو نوع خمیری وپودری تولید می شوند، نوع پودری آن که مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی هایپلیمری و پرکننده های معدنی می باشند که مناسب برای نصب انواع کاشی ها روی کف و دیوار داخل و خارج ساختمان می باشد.نوع خمیری آن برپایه رزین های اکرلیک به همراه سیلیکون، مناسب جهت نصب کاشی در داخل ساختمان با چسبندگی عالی.چسب های بتن علاوه بر بالا بردن قدرت چسبندگی باعث کاهش نفوذپذیری و جلوگیری از ترک خوردن یا طبله شدن بتن می شود.

  

ترمیم کننده ها

1
ترمیم کننده بتن معمولی
2
ترمیم کننده بتن ویژه

 

ترمیم کننده بتن نوعی ملات بر پایه سیمان می باشد که علاوه بر قابلیت شکل پذیری و چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالحخصوصاً بتن ، امکان نفوذ ناپذیر نمودن سطوح مورد کار را نیز فراهم می سازد .

 

ماستیک

1
ماستیک اپوکسی
2
ماستیک گرم اجرا
3
ماستیک سرد اجرا
4
ماستیک پلی یورتان

  

مواد درزگیر(ماستیک) جهت پر نمودن درزهای انبساط و ژوئن های افقی و عمودی به حالت فیزیکی جامد الاستیک وانعطاف پذیر، برای تعدیل و کنترل حرکت انواع درزها.

 

سایر محصولات

1
آب بند نما
2
پرایمر زیر سازی اپوکسی
3
حلال اپوکسی
4
پوشش اپوکسی ویژه
 5 پوشش اپوکسی
6
رنگ نما
7
پرایمر زیر سازی 
8
 عایق امولسیون
9
پودر بند کشی 
10
اسپیسر 
11
واتر استاپ 
12
پودر سخت سایش 

 
اسپیسرها جهت تامین کاور بتن روی میلگرد ها مورد استفاده قرار می گیرند .واتر استاپ های P.V.C با هدف جلوگیری از نشست و عبور آب از درزهایاجرائی ، انبساطی و مقاطع قطع بتن ریزی طراحی شده که بسته به مقطع مورد نظر و شدت فشار سیال شکل آن تغییر می نماید

 

مواد شیمیایی تخریب سنگ و بتن

کتراک

ماده ای منبسط شونده است که در اثر ترکیب با آب منبسط شده و باعث ایجاد ترک در سنگ و بتن می گردد

 ********************************************

جهت سفارش هر یک از این محصولات و استعلام قیمت با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید